Jdi na obsah Jdi na menu

Prostatický orgasmus

 

 

Prostata jako jedna velká nepoznaná erotogenní zóna

Stud kolem erotických témat je sice ve společnosti čím dál tím menší, ale některé témata jsou ještě stále trochu tabuizované. Mnoho mužů cítí, že masáž prostaty či jiné pronikání do análního otvoru je nepřirozené a špinavé. Nevytvořili si hezký vztah k této části těla. Je to však škoda, protože anální otvor má mnoho nervových zakončení a kolikrát i samotnou zdravotní masáží může muž pocítit vzrušení a nepoznaný příliv energie.

Blízkost prostaty a hustá sít velice citlivých nervových zakončení činí z konečníku velmi erotogenní zónu. Při intenzivní stimulaci prostaty můžete dojít k orgasmu i zcela bez stimulace penisu a bez ejakulace.

Důležitost u masáže jak u prevence či relaxace je, aby měla léčebný efekt dostatečně uvolnit a rozpustit obavy a různá mentální předsevzetí. Citlivost prostaty se pak zvyšuje spolu s tím, jak narůstá mužovo vzrušení a jak se blíží orgasmus. To je důvod proč se lékařské vyšetření prostaty tolik liší od stimulace partnerky či masérky.

Anální léčení

Anální oblast je oblastí našeho největšího tabu. V anální zóně můžeme mít ukryté emociální trauma nebo fyzické poranění. Při anální masáži se proto mohou otevírat staré nezpracované pocity a emoce jako je stud, vztek, bolest... Pokud tento stav u klienta během masáže nastane, je dobré o tom s masérkou mluvit a téma v daný okamžik zpracovat.

Pokud je téma traumatu zpracováno a propuštěno a prostata pak následně stimulována, může muž začít prožívat své vnitřní orgasmy a vnímat svoji sexualitu z jiné zdravější roviny, než doposud.

Prostatický orgasmus

Prostatický orgasmus je více odlišný od orgasmu penisu, a to jak pocitově, tak i fyzicky.  Jestliže masírujeme prostatu prsty ženy, mohou se v muži odkrýt ženské vnímavější aspekty jeho povahy, které mu přenesou hluboký a jemnější orgasmus do celého těla. Jako důsledek se pak už muž nemusí cítit ponechán na vnějším okraji sexu. Stejně tak jako my ženy se přesouváme hlouběji z klitorálního do vaginálního orgasmu, tak se i muži blíží k hlubšímu jemnějšímu vnitřnímu typu orgasmu způsobeného stimulací jak penisu, tak i prostaty.